אחת ממשימות העיצוב המורכבות והמאתגרות ביותר, ועל כך יסכים כל מעצב פנים, היא המשימה של עיצוב דירה קטנה. בניגוד לתפיסה הרווחת, האתגר המקצועי בעולם עיצוב הפנים לחלוטין לא עולה ביחס ישר במקביל לשטח הנכס. למעשה, המציאות היא בדיוק ההיפך – ככל שהשטח נרחב יותר, כך יש למעצב גמישות רבה יותר, כך הוא פועל באילוצים רופפים יותר וכך יש לו מרחב מספיק בכדי להביא לידי ביטוי את כל ההשראה שאיתה הוא נכנס למשימה. לעומת זאת, תכנון דירה או עיצוב דירה קטנה 50 מטר וסביבותיהם מחייבים את מעצב הפנים לגייס את כל הידע המקצועי ואת כל הכישרון האישי שהוא יכול לגייס לטובת המשימה.

למידע נוסף לחצו כאן

 

מה כל כך מסובך במשימת עיצוב דירה קטנה?

ובכן, עיצוב דירות קטנות 40 מ ר וסביבותיהם היא לא משימה מסובכת, לפחות לא עבור מעצב פנים מקצועי ומוכשר. יחד עם זאת, זוהי בהחלט משימה שדורשת מבט מקצועי אחר, שמציף עקרונות מקצועיים אחרים שממוקדים יותר בחלוקת המרחב ושבולטים פחות בדירות גדולות ובבתים פרטיים. דירה קטנה חייבת לשמר תחושה פתוחה, מוארת, מאווררת ונגישה בכל עת, גם כשצריך למלא אותה ברהיטים, שחלקם הם הכרחיים כמו הדירה עצמה. ככל שהשטח קטן יותר, כך היכולת לשמר את התחושה הזאת הולכת ומצטמצמת וכך ההשפעה של כל פריט וכל החלטה משפיעה בצורה דרמטית על המרחב כולו. דברים אלה לגבי תכנון דירה קטנה או עיצוב דירות קטנות 40 מ"ר נכונים ביחס לכל מעצב והם נכונים במיוחד ביחס למעצבים שאינם להם כל התמחות ולבטח התמחות בתחום זה.

עיצוב דירה קטנה

האם באמת ישנם מעצבים שמתמחים בתחום ספציפי זה?

ובכן, התשובה היא כן, אם כי התמחות זו לא תמיד נוצרת מבחירה ובהגדרה והיא בדרך כלל לא התמחות בלעדית. ישנם אזורים רבים בארץ בהם אפשר למצוא שפע של דירות קטנות ובינוניות. באזורים אלה נערכים המון משימות עיצוב דירה 60 מטר פלוס מינוס וזהו כבר השטח שבו האתגר הופך להרים ראש. מעצבים רבים פשוט רוכשים ניסיון בעיצוב מספר דירות קטנות ועם הידע המקצועי שרכשו במשימות אלה, הם בהחלט יכולים לגשת למשימות אפילו מאתגרות קצת יותר עם ראש מורם וגב זקוף.

אם אתם מחפשים מעצב פנים בעל ניסיון רב בעיצוב של דירות קטנות, ניר סבן הוא איש המקצוע שלכם. סבן אחראי על עשרות פרויקטים של עיצוב פנים לבתים פרטיים, דירות, וילות וכמובן דירות קטנות ולרשותו לא רק הידע המקצועי והכישרון האישי, אלא גם הניסיון העשיר בתחום של תכנון דירה בכלל ובתחום של עיצוב פנים דירה קטנה בפרט. לפרטים נוספים וקביעת פגישת היכרות חמימה, צרו קשר עוד היום בטלפון 054-2044444.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *